kudretnarlı zeytinyağı Aptallar içinmomordica charantia’dır. Kabakgiller (cucurbitaceae) ailesinden olan ve tropik ve subtropik iklimlerde yetihandan bir bitkidir. Yurtı afrika olan kudret narına, kalan talepler haysiyetiyle ülkemizde bile sıklıkla yetiştirilmeye başlanmıştır.

Kudret narının Reisüveni: Dalından koparılmış katıksız kudret narı: yıkama ve ayıklama emeklemlerinden geçirildikten sonrasında, dargın sıkım sızma zeytinyağı ile harmanlanır.

•Erke metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre dâhiline girmesini sağlayan enzim olan AMKP yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir.

Mafevkda bahsedilen tasarruf şekilleri haricinde kudret narını macun olarak da kullanabilirsiniz. Macun haline getirilebilmesi için, bulunmuş olduğu kavanozun içerisine bal ve zeytin yağı ekleme edilerek ağzı kapatılır.

Karışım taze kudret narı meyvelerinden hazırlandığı yürekin mevsimini muhafaza etmek elzemdir. Kudret narı sezonu yaz sonu adım atar ve ekim buraya tıklayın ayı ortalarına entrika sürer.

Vitamin ve mineral zengini bir şifalı bitki olan kudret narını balla müşterek kullanmayı tercih etmeyenler zeytinyağlı kudret narını deneyebilirler.

•Kudret narı Helicobacter Pylori bakterisinin sayısını azaltarak aktivitesini yumruklıyor ve üremesini engelliyor.

taç etkileri ve konvansiyonel dermanlarla etkileşim karşı bazı hususlar dikkate düzenınmalıdır: (i) Momordica charantia

“Olur kudret narı adı kabilinden buraya tıklayın kudretli” ? kudret narı üzerine verdiğiniz detaylı bilgiler derunin teşekkürler

Tiroid bez salgılarının dengelenmesini esenlar; nedeniyle guatr hastalığının tedavisinde kellevurulabilir.

Vitamin ve mineral zengini bir şifalı bitki olan kudret narını balla bile kullanmayı yeğleme etmeyenler zeytinyağlı kudret narını deneyebilirler.

Yorumlarda markaların ticari rağbetını zedeleyici, karalayıcı ve rastgele bir şekilde ticari zarara racon hevesliabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir.

Hanımefendilerin menopoz periyodunu daha hafif atlatmalarına yardımcı olmaktadır. Bunun nezdinde bu dönemde ortaya çısoy kemik erimesi gibi problemleri de engellemektedir.

Son yıllarda adı çoğunlukla hatıralan kudret narının faydaları saymakla bitmiyor. İşte kduret narının faydaları:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *